شهروندان مدد

محتوای این نوشته مجله مدد مختص شهروندان مدد هست، پیش از این در نوشته واژه‌نامه مدد درباره ادبیات خاص‌ و واژگان منحصر به فرد مدد گفتیم و بصورت مختصر شهروندان مدد رو معرفی کردیم اما اینبار بصورت مشروح و تخصصی هر گروه کاربر رو خدمتتون معرفی می‌کنیم.

گروه‌های کاربر هدف و عضو پلتفرم مدد که میزبانشون هستیم رو شهروندان مدد صدا می‌زنیم که شامل گروه‌های زیر هستند:

 

شهروند مددرسان: اولین بخش کاربرهای مدد و موتور محرکه جریان خیریه «مددرسان» هست.

این گروه عموم انسان‌های نوع دوست و به اصطلاح رایج دست‌به‌خیر را شامل می‌شود. افرادی که در امور اجتماعی مشارکت می‌کنند و مدد می‌رسانند. مددرسان در گام نخست می‌تواند بدون عضویت بصورت مهمان مشارکت مالی داشته باشد. با عضویت در مدد به پیشخوان مددرسان دسترسی می‌یابد و می‌تواند گزارش مشارکت‌های خود را مشاهده نماید.

 

شهروند مددیار: بخش دوم کاربرهای دست‌به‌خیر پلتفرم مدد «مددیار» می‌باشد.

مددیار فرد مشهور و شناخته شده‌ای است که گروه هواداران گسترده و پرتعداد خاص خود را دارد. اگرچه به دلیل مشغله کاری و یا عدم برخورداری از تخصص در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و مددرسانی امکان بازیگری در نقش مجری را در این زمینه ندارد؛ اما با حُسن استفاده از شهرت و جایگاه اجتماعی خود در جهت دستگیری از مددجوها از اقدامات مددکار حمایت کرده و در پیشبرد اهدافشان از هواداران خود کمک می‌گیرد.

 

شهروند مددکار: بخش سوم از کاربرهای جامعه هدف پلتفرم مدد «مددکار» است. مددکارها در حقیقیت پذیرنده‌ها و قوای اجرایی در مدد هستند.

مددکار شخصیت حقوقی و تشکل مردم نهادی است که به فعالیت‌های اجتماعی و خیریه مشغول می‌باشد و جهت تامین مالی و انسانی برای پیشبرد اقدامات و فعالیت‌ها خواهان مشارکت از مددرسان‌ها می‌باشد.

 

شهروند مددجو: بخش چهارم کاربرهای مدد «مددجو» می‌باشد؛ منظور از مددجو همان برداشت رایج یعنی نیازمند است، فرد و یا خانواده نیازمندی که توسط مددکار شناسایی شده و تحت حمایت و سرپرستی می‌باشد. در سکوی مدد گروه کاربر مددجو به سه دسته «خود باور»، «خودباخته» و «ناتوان» تقسیم می‌شوند. هر دسته مددجو ویژگی‌های منحصر بفرد خود را دارد و نیز راهکار مواجه تخصصی خود را می‌طلبد که تحقق این امر مستلزم شناسایی و تحلیل جامعه هدف در یک پایگاه داده یکپارچه می‌باشد که با پلتفرم مدد محقق می‌شود.

 

شهروند حامی: بخش پنجم و آخر کاربرهای مدد «حامی» می‌باشد. منظور عموم نهاد‌ها و سازمان‌های حاکمیتی و بالادستی فعال و در زمینه مسائل اجتماعی و خیریه می‌باشد که به جهت تکمیل زنجیره و امکان حمایت مبتنی بر شفافیت از مددکارها تدارک میزبانی از این گروه کاربر هم در پلتفرم مدد دیده شده است.

Cover
تاریخ انتشار
1400-10-26 10:30:00
دسته محتوا
مجله مدد
پیوندک
محتوا های مرتبط
شنبه 02 بهمن 1400
شنبه 02 بهمن 1400
یکشنبه 26 دی 1400
یکشنبه 26 دی 1400
جمعه 24 دی 1400