شهروندان مدد

محتوای این نوشته مجله مدد مختص شهروندان مدد هست، مدد همه چیزش خاصه ادبیاتش هم خاص‌تر، مدد واژگان منحصر بفرد خودش رو برای اسم‌گذاری شهروندانش داره حالا می‌خواهیم به سراغ واژه‌نامه مدد بریم و هر گروه کاربر رو خدمتتون معرفی کنیم.

گروه‌های کاربر هدف و عضو پلتفرم مدد که میزبانشون هستیم رو شهروندان مدد صدا می‌زنیم که شامل گروه‌های زیر هستند:

 

شهروند مددرسان: اولین بخش کاربرهای مدد و موتور محرکه جریان خیریه «مددرسان» هست.

این گروه عموم انسان‌های نوع دوست و به اصطلاح رایج دست‌به‌خیر را شامل می‌شود. افرادی که در امور اجتماعی مشارکت می‌کنند و مدد می‌رسانند. مددرسان در گام نخست می‌تواند بدون عضویت بصورت مهمان مشارکت مالی داشته باشد. با عضویت در مدد به پیشخوان مددرسان دسترسی می‌یابد و می‌تواند گزارش مشارکت‌های خود را مشاهده نماید.

 

شهروند مددیار: بخش دوم کاربرهای دست‌به‌خیر پلتفرم مدد «مددیار» می‌باشد.

مددیار فرد مشهور و شناخته شده‌ای است که گروه هواداران گسترده و پرتعداد خاص خود را دارد. اگرچه به دلیل مشغله کاری و یا عدم برخورداری از تخصص در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و مددرسانی امکان بازیگری در نقش مجری را در این زمینه ندارد؛ اما با حُسن استفاده از شهرت و جایگاه اجتماعی خود در جهت دستگیری از مددجوها از اقدامات مددکار حمایت کرده و در پیشبرد اهدافشان از هواداران خود کمک می‌گیرد.

 

شهروند مددکار: بخش سوم از کاربرهای جامعه هدف پلتفرم مدد «مددکار» است. مددکارها در حقیقیت پذیرنده‌ها و قوای اجرایی در مدد هستند.

مددکار شخصیت حقوقی و تشکل مردم نهادی است که به فعالیت‌های اجتماعی و خیریه مشغول می‌باشد و جهت تامین مالی و انسانی برای پیشبرد اقدامات و فعالیت‌ها خواهان مشارکت از مددرسان‌ها می‌باشد.

 

شهروند مددجو: بخش چهارم کاربرهای مدد «مددجو» می‌باشد؛ منظور از مددجو همان برداشت رایج یعنی نیازمند است، فرد و یا خانواده نیازمندی که توسط مددکار شناسایی شده و تحت حمایت و سرپرستی می‌باشد. در سکوی مدد گروه کاربر مددجو به سه دسته «خود باور»، «خودباخته» و «ناتوان» تقسیم می‌شوند. هر دسته مددجو ویژگی‌های منحصر بفرد خود را دارد و نیز راهکار مواجه تخصصی خود را می‌طلبد که تحقق این امر مستلزم شناسایی و تحلیل جامعه هدف در یک پایگاه داده یکپارچه می‌باشد که با پلتفرم مدد محقق می‌شود.

 

شهروند حامی: بخش پنجم و آخر کاربرهای مدد «حامی» می‌باشد. منظور عموم نهاد‌ها و سازمان‌های حاکمیتی و بالادستی فعال و در زمینه مسائل اجتماعی و خیریه می‌باشد که به جهت تکمیل زنجیره و امکان حمایت مبتنی بر شفافیت از مددکارها تدارک میزبانی از این گروه کاربر هم در پلتفرم مدد دیده شده است.

انتشار
1400-10-28
دسته محتوا
مجله مدد
نوع محتوا
نوشته
کلمات کلیدی
مدد،پلتفرم مدد،شهروند،شهروندان مدد

نوشته های مشابه

اینکه مدد چی هست و چکار میکنه و چطور کارهاشو انجام میده موضوعی هست که تو این نوشته مجله مدد بهش پرداختیم. یه معرفی مختصر از خود مدد و هویتش و کارکردش ...

تو اولین نوشته‌ی مجله مدد می‌خواهیم داستان مدد رو براتون روایت کنیم؛ قصه‌ای که به تولد مدد می‌رسه. دلیل اصلی شکل‌گیری مدد یه ...

اینکه مدد چی هست و چکار میکنه و چطور کارهاشو ...

تو اولین نوشته‌ی مجله مدد می‌خواهیم ...